2024-06-23

Sejfy na broń są bezpiecznym sposobem na przechowywanie broni. Nie jest to wybór posiadacza broni, tylko wymóg, regulacja prawna. Zgodnie z przepisami broń należy przechowywać w sejfie lub szafie, która ma minimalną klasę bezpieczeństwa oznaczoną jako S1.

Zatem niezależnie, czy broń jest w Twoim posiadaniu z racji wykonywanego zawodu ( np. myśliwy ), czy posiadanie broni wiąże się z Twoim hobby ( strzelanie sportowe, jako spędzanie wolnego czasu, związane z zainteresowaniami np. historycznymi itp. ) musisz zaopatrzyć się w sejf, lub sejfy na broń jeśli masz jej więcej.

Jeśli mówimy o broni jak o jednym z Twoich hobby, to warto byś zwrócił uwagę na szafy, czy też sejfy przeszklone szkłem pancernym. Na pewno widziałeś takie w muzeum. Są one idealne do wyeksponowania Twoich eksponatów, tym razem prywatnie, dla znajomych, czy po prostu ku własnej uciesze.

Sejfy na broń, a może szafa?

Posiadając broń prawie na pewno wiesz, czy potrzebujesz szafy, czy sejfu. Sejfy na broń mogą być ciekawsze ze względu na gabaryty, ale przecież uwarunkowane to jest ilością Twojej broni, a przede wszystkim jej wielkością.

Dodatkowo, jeśli już jesteśmy przy wyborze rozważ zakup sejfu z większą klasą bezpieczeństwa niż zalecane minimum. Da to możliwość przechowywania cenniejszych przedmiotów jak np. gotówka, biżuteria, czy dokumenty jak akty własności lub cenne pamiątki.

Zatem niezależnie, czy będą to sejfy na broń, czy szafy na pewno minimum wymagań to klasa bezpieczeństwa, a reszta zleży od Ciebie. A może zdecydujesz się na coś co jest też ognioodporne? Wtedy masz pewność, że Twoja gotówka i np. obligacje będą czuły się bezpiecznie.

Jeżeli nadal masz dylemat odnośnie wyboru proponujemy skontaktować się ze sklepowym doradcą. On rozwieje Twoje wątpliwości, pomoże wybrać optymalnie, przecież nie jesteś w tym specjalistą.