2024-05-23

Jako matka panny młodej możesz szybko zostać przytłoczona nieskończonymi możliwościami wyboru sukienki na wesele. Czy chcesz założyć suknię sięgającą do podłogi? Sukienka koktajlowa? Czy materiał sukienki, która wpadła Ci w oko nie będzie zbyt ciepły podczas tańca? W stronę jakiego koloru się skłaniasz? Nie chcesz też przyćmić panny młodej, ale za to nadal chcesz zrobić niezapomniane wrażenie.   Mając na uwadze tak wiele szczegółów, ważne jest, aby zwracać uwagę na detale i pamiętać, że znalezienie odpowiedniej sukienki na wesele jest ważne, aby dobrze się czuć i pamiętać, co naprawdę liczy się w tym dniu. Aby Ci w tym pomóc – mamy dla Ciebie wskazówki, które pomogą Ci znaleźć idealną sukienkę. Niezależnie od tego, czy sama jesteś matką panny młodej, czy też panną młodą, która próbuje poprowadzić swoją mamę przez poszukiwania sukni, oto nasz przewodnik, który pomoże w tym procesie.

Szukanie sukienki na wesele – im wcześniej, tym lepiej

Pierwsza i najważniejsza wskazówka to wyprzedzić konkurencję i jak najszybciej zacząć szukać sukienki. Chociaż rok od tej daty wydaje się bardzo odległy, jest to dobry moment, aby rozpocząć wstępne planowanie i zacząć myśleć o tym, jaki rodzaj sukienek możesz rozważyć. Nawet jeśli oznacza to, że nie kupujesz jeszcze sukienki, rozeznanie się w temacie marek, kolorów, stylów i krojów, które Ci się podobają, będzie bardzo korzystne i docenisz to z pewnością, gdy przyjdzie czas na podjęcie ostatecznej decyzji.   Będziesz zaskoczona, ile szczegółów w ostatniej chwili będzie wymagało Twojej uwagi – zwłaszcza w miarę zbliżania się daty ślubu, a im więcej czasu poświęcisz na planowanie, tym mniej będziesz zestresowana. Zalecamy zakup sukni na 3 miesiące przed datą ślubu. Dzięki temu będziesz miała dużo czasu na zaplanowanie ewentualnych przeróbek i zakup akcesoriów.

Przymierzanie różnych sukienek – to ważny element poszukiwań ideału

Drugą kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że najważniejszą częścią poszukiwania sukienki jest jej przymierzenie. Możesz spędzać godziny w Internecie, oglądając zdjęcia i czytając opisy przedmiotów. Jednakże, dopóki nie przymierzysz, nie będziesz w stanie poczuć prawdziwego ubrania i jego dopasowania do Twojego ciała.

Jakie pytania należy sobie zadać podczas przymiarek sukienki na wesele?

  • Czy fason jest wygodny i nadaje się do tańca?
  • Czy kolor pasuje do Twojej karnacji?
  • Czy materiał nie jest za ciężki?

Oto przykładowe pytania, które należy sobie zadać i na które najdokładniejszą odpowiedź znajdziesz, gdy sukienka będzie już zdjęta z wieszaka i przymierzona przez Ciebie.

Wskazówki kolorystyczne – motyw przewodni wesela to duża pomoc

Nie jest to wymagane, ale zawsze mądrym pomysłem jest uwzględnienie kolorystyki ślubu podczas wybierania sukienki na wesele. Uwzględnienie różnych elementów ślubu, takich jak kolor kwiatów, obrusów i sukienek dla druhen, może służyć jako punkt odniesienia dla Ciebie i pomoże Ci zawęzić opcje. Choć nie musisz dokładnie pasować do druhen ani elementów dekoracyjnych ślubu, Twoja suknia powinna ładnie komponować się z paletą kolorów.   Ponadto miejsce jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru i stylu ubioru. Letni ślub w ogrodzie na świeżym powietrzu skieruje Twoje poszukiwania w stronę stylów wykonanych z lżejszych tkanin, mniej kryjących i intuicyjnie stawia na jaśniejsze kolory. Grudniowy ślub w mieście może mieć wpływ na Twoją decyzję o wyborze aksamitnych tkanin, sukienek z większą liczbą ozdób lub cekinów, kolorów w odcieniach klejnotów i cięższych materiałów.   Akcesoria do sukienki na wesele też mają znaczenie. Suknię mamy już wybraną, czas na dodatki! Akcesoria są niezbędne i nie należy ich pomijać. Są one ostatnim szlifem stroju, który łączy wszystko w jedną całość. Niezależnie od tego, czy wybierasz buty, czy decydujesz się na biżuterię, wszystko powinno uzupełniać sukienkę.